Faculty Ethics & Advisory Committee

chair: Stephen Bishop (2019)

Roster date: January 24, 2022

faculty

membertypestartend

Natalia Vidal

Assistant Professor
ASM Organizational Studies

faculty 2019 2023

Stephen Bishop

Associate Professor
Foreign Languages Literatures

faculty 2019 2023

Joshua Kastenberg

Associate Professor
School of Law

faculty 2020 2022

Kenneth Cooper

Lecturer II
Civil Engineering

faculty 2020 2022

Julia Scherba de Valenzuela

College of Education- Special Education
Associate Professor

faculty September 13, 2020 2024

Loretta Serna

Associate Professor
Educational Specialties Ed Spec

faculty September 18, 2020 2022

Mark Pedrotty

Clinician Ed - Professor
Pediatrics Rehab

faculty September 13, 2021 2024

Jacquelyn Anne Blackstone

Clinician Ed - Professor
OB GYN Maternal Fetal Medicine

faculty September 13, 2021 2023

Whitny Schluter

Clinical Ed - Lecturer I
College of Nursing

faculty September 23, 2021 2024

student

membertypestartend

David C. Saavedra

President
Graduate and Professional Student Association

graduate September 23, 2021 2022

View rosters on other dates in the roster browser